Spolek Fikyno Vás srdečně zve na první ročník Würbenthal metalfestu (WMF), který se uskuteční v sobotu 5. srpna 2017 v krásné přírodě Hrubého Jeseníku. Pořádaného pro podporu lesů Vrbenska, za jejich ochranu, nejen v boji proti kůrovci, ale i ochranu zdejší malebné přírody. Festival proběhne na prostranství za Penzionem U Hradilů s výhledem na údolí královského městečka, Vrbna pod Pradědem.


Připravili jsme si pro Vás bohatý program, jenž zaujme celou rodinu. Na své si určitě přijdou jak děti, tak i  rodiče, jelikož Würbenthal metalfest 2017 tvoří dvě části. Odpolední část je určená dětem. Mohou se těšit na zábavnou hledací soutěž, zaměřenou na přírodu, rodiče překvapit různorodými obrazy na svých tvářích, či se vyřádit na dětském hřišti a mnoho dalšího.

 

 

 Oficiální plakát kulturní akce s názvem Würbenthal metalfest 2017.

 

Večerní koncertní část otevře chlapecká teenage studentská pop-punková kapela DONAHA z Bruntálu. Kluci nahráli čtyři studiová alba, přičemž to poslední s názvem „Beta samci" vydala světová firma Warner Music. Vystoupili na festivalech typu Rock for People, zúčastnili se jako předkapela turné známe české kapely Rybičky 48 a jejich klipy pravidelně vysílá hudební televize Očko.

 

Kapela DONAHA. Zdroj fotografie: kapela.


Následně vrbenská skupina PROTON zahraje návštěvníkům WMF 2017 směsku nejznámějších českých písní, ale i těch zahraničních.

 

Kapela PROTON. Zdroj fotografie: kapela.

 

Do Vrbna pod Pradědem zavítají dvě výtečné profesionální kapely z Prahy. Tou první je rocková smečka BLACK BULL v čele s milou, sympatickou a vždy usměvavou Lucií Roubíčkovou, která mimo bravurního zpěvu vyniká i v roli textařky. Svým počinem se například podílela na předposledním albu legendární kapely CITRON. Banda o sobě píše: „Naše hudba čerpá z amerického dirty rock'n'rollu a snoubí syrovost kytar, groove i tklivou melodičnost. Koncerty jsou nabité brutální dávkou energie, která nadzvedává ze židlí!" Black Bull vydali prozatím jednu anglicky znějící desku „Rock All Night", nicméně již usilovně pracují na tvorbě repertoáru pro druhé řadové CD.

Kapela si zahrála na největším rockovém festivalu v ČR, Masters of Rock, a předskakovala zahraničním muzikantům, jako jsou THE NEW ROSES a další. Na písni Rape Me Back, v piano verzi, spolupracovala s Henningem Wannerem, významným světovým muzikantem, můžete jej znát ze skupin Circle II Circle, White Lion, Jadet Heart atd., který nahrál v Rape Me Back piano a společně s Lucií nazpíval i vokály. Následně vznikl ke skladbě krásný videoklip, naleznete ho zde

 

Kapela BLACK BULL. Zdroj fotografie: kapela.

 

Celou akci uzavře dravá parta rockerů ze SECOND CHANCE. Za mikrofonem se objeví krásná charismatická modrooká blondýnka, Veronika Fialová, která si svým nádherným sametovým hlasem zajisté podmaní nejednoho fanouška festivalu. Společně s kapelou Veronika česky nazpívala dvě studiová alba. Rockovou desku „Dotyky“ a akustické album „Second Chance & Richard Scheufler Acoustic“, přičemž poprvé svůj akustický set představili ve Vrbně pod Pradědem na akci „Akustické Vánoce ve Vrbně 2015" za doprovodu předního českého baskytaristy Richarda Scheuflera

Second Chance v klasické rockové podobě kombinují tvrdé thrashové riffy, hardrockové až heavymetalové vyhrávky sólové kytary, drobné samply a především melodický vokál zpěvačky. Skupina hraje svůj vlastní styl, který nelze jen tak přirovnat ke konkrétnímu hudebnímu žánru. Používá pro něj proto obvykle označení „moderní rock/crossover“ se silným, robustním a kompaktním zvukem, který považuje SECOND CHANCE za základ.

 

Kapela SECOND CHANCE. Zdroj fotografie: kapela.

 

Samozřejmostí je bohaté občerstvení přímo na místě akce. Točené pivo, nealko, grilované speciality a další.


Přátele, přijďte si 5. 8. 2017 na první ročník Würbenthal metalfestu užít pestrý kulturní program a  načerpat pohodovou atmosféru open air akce. Nebojte, u nás vstupné rozhodně platit nemusíte!


Více informací se dozvíte na FB události zde


TĚŠÍME SE NA VÁS


VAŠE FIKYNO

Würbenthal metalfet 2017 podporuje město Vrbno pod Pradědem