Veronika Fialová je známa především jako zpěvačka a frontwoman pražské crossover-rockové kapely SECOND CHANCE, kde působila do podzimu 2017, ale již před angažováním v této skupině působila dlouhodobě na rockových pódiích. Nelze tedy v žádném případě mluvit o nováčkovi na hudební scéně, nýbrž o zkušené zpěvačce s mnoha úspěchy na svém kontě. Fanoušci mohli Veroniku rovněž zaregistrovat během hostování v různých kapelách, přičemž vypomáhala i s natáčením vokálu na studiová alba svých kolegů. 

 

Ať už se stane Veronika součástí jakékoliv kapely, vždy posune formaci o úroveň výše. S příchodem na koncertní pódium okamžitě strhne pozornost na svou osobu a rozsvítí celý sál. Publikum nespustí z půvabné talentované zpěvačky s krásným melodickým hlasem a obrovským charismatem zrak až do posledního tónu. Pojďme se proto v následujících řádcích blíže podívat na hudební kariéru zpěvačky Veroniky Fialové. 

 

 

 

 

 

 

Veronika pochází z královského města Louny v severozápadní části České republiky. Na základní škole docházela do pěveckého sboru, kde sbírala prvotní zkušenosti s veřejným zpíváním. Dá se tedy říci, že právě tady započala její pěvecká kariéra. Od roku 2004 zpívala v kapele Ježkovy Woči, která se bohužel po nějaké době rozpadla, a protože se Veronika nechtěla vzdát svého milovaného zpěvu a muziky, rozhodla se najít si k sobě jiné muzikanty a založit kapelu novou. V mezidobí se Veronika zúčastnila několika hudebních soutěží a pravidelně se umísťovala na předních místech. V roce 2007 vzniklo nové hudební těleso s názvem RUXAK. Kapelu tvořilo pět členů, sólový kytarista, doprovodný kytarista, baskytarista, bubeník a samozřejmě zpěvačka, čili klasická rocková sestava. Skupina hrála, dle vlastních slov, rockovou muziku s přesahy do metalu a prezentovala se dravým pódiovým projevem. Mimo postu zpěvačky se Veronika ujala i pozice skladatelky, respektive textařky, jelikož skladby doplňovala svými texty, které lze slyšet společně s hudbou na demonahrávkách, jež kapela stihla natočit ještě před svým rozpadem.

 

Následně se Veronika odstěhovala do Prahy, kde zpívala v různorodých kapelách, navštěvovala hodiny zpěvu na Pražské konzervatoři u paní Lídy Nopové a především se věnovala sebezdokonalování. Přelomovým se stal rok 2012, v němž účinkovala v kapele Doggybag a Hypoband, ale hlavně navázala spolupráci s pražskou crossover - rockovou kapelou SECOND CHANCE.

 

V době příchodu Veroniky do kapely měli SECOND CHANCE již šestiletou historií, za mikrofonem zpěváka a texty psané v angličtině. Skupina vystupovala na mnoha rockových festivalech v České republice, včetně toho největšího Masters of Rock, vybudovala si širokou fanouškovskou základnu, natočila EP atd. Ovšem opravdový zlom nastal až v roce 2012, kdy se mikrofonu ujala zpěvačka Veronika Fialová a začala zpívat česky. Již připravené skladby pro debutové album se upravily tak, aby Veronice seděly tzv. do pusy a u nových písniček se podílela přímo na jejich tvorbě. V roce 2013 natočili ve studiu Hostivař debutové album "Dotyky" a následně jej slavnostně pokřtili v pražském klubu Futurum za asistence významných kmotrů. Například bubeníka Miloše Meiera, který album i "nabubnoval".  CD "Dotyky" získalo velmi kladné reference jak z řad odborníků, tak z řad fanoušků, kteří zároveň přijali novou tvář kapely a navíc si ji velmi oblíbili. V letech 2014 a 2015 doplnili desku o dva hrané videoklipy, kde se naplno projevil půvab zpěvačky.

    

Současně v roce 2015 rozšířili svůj rock/metalový repertoár o akustické provedení koncertního setu a poprvé ho představili fanouškům ve Vrbně pod Pradědem v rámci Akustických Vánoc ve Vrbně 2015. Na tvorbě akustických aranží a celého akustického alba, které vyšlo pod názvem "Second Chance & Richard Scheufler ACOUSTIC" na sklonku podzimu 2016, se podílel špičkový producent a baskytarista , jehož mohli fanoušci vidět i jako hosta kapely na akustických koncertech.

 

 Veronika Fialová a Richard Scheufler - Akustické Vánoce ve Vrbně 2015

Vystoupení Second Chance v rockovém a v akustickém provedení se značně odlišují. Jedná se prakticky o dvě „rozdílné“ skupiny. Kapela se během rockového setu prezentuje energickým dravým pódiovým projevem a syrovostí. Střídá něžné polohy s naštvaností a razancí. Rovněž zpěvačka kombinuje svůj melodický vokál a různé rock/metalové techniky zpěvu.

 

V akustickém provedení více vynikne barva hlasu Veroniky Fialové, její pěvecká zdatnost a hráčské dovednosti jednotlivých muzikantů. Kapela je pocitově blíže publiku a naopak. Akustický koncert je postaven na emotivním prožitku posluchačů, jelikož z písniček čiší radost, smutek a především naléhavost. Významným prvkem akustických aranží je baskytara, která v několika případech nahrazuje i elektrickou sólovou kytaru. Naplno tak lze poznat hráčské umění Richarda Schueflera.

 

 

Zpěvačka Veronika Fialová na podzim roku 2017 ukončila spolupráci s kapelou Second Chance. Momentálně připravuje svůj sólový projekt, ale o něm až někdy příště. Do té doby si můžete s Veronikou přečíst náš rozhovor

 

Zdroj informací a fotografií: Veronika Fialová. 

 

PŘEHLED HUDEBNÍ KARIÉRY ZPĚVAČKY VERONIKY FIALOVÉ:

2004 - 2006 Kapela JEŽKOVY WOČI
2007 - 2009 Kapela RUXAK
2006 1. místo v soutěži "Ukaž svůj talent"
2007 1. místo v soutěži "Lounsko hledá supertalent"
2007 4. místo "Czechtalent"
2009 Hodiny zpěvu na Pražské konzervatoři pod vedením paní Lídy Nopové
2010 - 2012 Různé rockové a taneční kapely
2011 Celostátní pěvecká soutěž "START" a "Česko zpívá" 
2012 Kapely DOGGYBAG a HYPOBAND
2012 - 2017 Angažování u kapely SECOND CHANCE
2013 Debutové album "DOTYKY" kapely SECOND CHANCE
2014 Videoklip ke skladbě "VSTÁVEJ" kapely SECOND CHANCE
2015 Videoklip ke skladbě "DOTYKY" kapely SECOND CHANCE
2015 Akustický repertoár kapely SECOND CHANCE 
2016 Akustické album "SECOND CHANCE & Richard Scheufler Acoustic"
2017 Videoklip ke skladbě "ZIMA" z alba "SECOND CHANCE & Richard Scheufler Acoustic"
2017  Ukončení spolupráce s kapelou SECOND CHANCE 
2018 Hlavní role v zájezdovém muzikálu Monte Cristo
2018 Práce na sólovém projektu Veronika&Violet